Behind That Fucking Wall - 23. DÍL 1/2

5. července 2014 v 12:10 | Sidney |  Behind That Fucking Wall
suchý humor, vulgarismy, nespisovný jazyk, erotično
"Na pokusy víšco"


"Sejdeme se na baru," vydechl kučeravý do mikrofonu poslední větu směřovanou relativně početnému publiku, které bylo poměrem žen a mužů celkem nevyvážené - ve prospěch něžného pohlaví samozřejmě. Hnědovláska odložila další prázdnou flašku od piva na nedaleký vyvýšený stolek, načež se nad nejednoznačností nedávného výroku, vzešlého z úst frontmana kapely, musela pousmát. Proč se nemohla zbavit niterného dojmu, který ji nabádal k tomu, myslet si, že tato poznámka nebyla tak úplně výkřikem do tmy, že nebyla pouze typickým zdvořilostním gestem, že její náplň nebyla tak bezvýznamná, jako by se mohla na první pohled zdát. A v tom to možná bylo. Cítila v ní jakýsi vyšší princip, skrytý význam, neobjevený smysl, interní zprávu, typický dvojsmysl, … jakousi šifru, kterou mohla rozklíčovat jen a jen ona. Připadala si lehce egocentricky, když se přistihla, jak si nárokuje Harryho myšlenky i všechnu tu důležitost, kterou jim intuitivně vnukla. Zamyšleně se usmála, zatímco sledovala čtyři muže, jak pomalu opouští prostor pódia, pod kterým už se dav fanoušků pomalu začínal rojit na všechny strany. Odpíchla se od cihlového sloupu, o který byla už nějaký čas opřená a rozešla se prostorem.
***
Černý popruh své kytary si líně přetáhl přes hlavu, načež svou karmínově rudou Gibson SG, společně s pečlivě namotaným kabelem, uložil do futrálu, který posléze zavřel. Hlasitě si oddechl a prudce se postavil, hřbetem dlaně si stíraje zbylé kapky potu z čela. Rozhlédl se po backstagi, kde si po jeho vzoru i Niall s Joshem balili své nástroje, aby je poté mohli naložit zpět do dodávky. Černovlasý snědý muž postával ve dveřích a netrpělivě poklepával nohou, zatímco pravidelně kontroloval display svého telefonu.
"Hej," spustil omluvným hlasem, jenž se ztratil v huňatých molitanech, které pokrývaly zdivo, "fakt mě to mrzí… Koncert byl kurevsky vyvedenej, holky šílí a to všechno… Ale musim-"
"Dost by mě zajímalo, co máš tak neodkladnýho," zamračil se kudrnáč, zatímco si vysvlékal mírně navlhlé tričko.
"No," odkašlal si a rozpačitě si promnul zátylek, "víš… Měla přijít Chantal-"
"Jdi do prdele, Maliku," odhodil zmuchlaný bavlněný svršek na zem a podrážděně se otočil, "vydupeš si koncert - ne že bych o něj já nestál - jenom mě sere, že si ho jak malej rozmachanej parchant doslova vybrečíš, a pak tyvoe přijdeš s tim, že ti vlastně nějaká tvoje Chantal dala vycházky jenom do jedenácti-"
"Fakt sorry," protáhl kajícně, "ale za tohle prostě nemůžu, zdržela se a já jí slíbil, že-"
"Děláš si prdel?" rozhodil rukama kučeravý ihned potom, co se vsoukal do čistého trička.
"Promiň, kámo," vložil se do slovní přestřelky blonďák, "ale nejseš to náhodou ty," namířil ukazováček na černovlasého, "kdo tady v jednom kuse ostatní moralizuje a poučuje ohledně rituálních náhrdelníků z koulí, uříznutejch pér a tak?"
"Drž hubu, Nialle," zpražil ho vyčítavým pohledem Zayn.
"Sorry, ale myslim, že tohle Niall vystihl perfektně," pokýval hlavou Josh.
"Hovno vystihl," svraštil čelo a převrátil očima.
"Hele… Ono je to fuk," zdvihl kudrnáč ruce v obranném gestu, "já se vlastně docela bavim nad tim, že tě konečně vidim dělat nějaký nesobecký věci."
"Co to kurva kecáš?" zvlnil obočí nechápavě.
"Docela bych i řekl, že ti na tý tvojí Chantal záleží víc, než jenom tak, aby ses jí co nejrychlejc dostal na kobylku," mlaskl vševědoucně.
"Říkal jsem, že je to kamarádka," odpíchl se ode dveří a rozešel se k poslednímu kombu.
"Jak jsem řekl, je mi to fuk," uchechtl se trpce kučeravý a shýbl se pro svůj nástroj.
"Doufám, že nás pozveš na svatbu," rýpnul si bubeník, když se skláněl pro basový buben.
"Přestaňte se do mě srát," zamračil se Zayn, chopil se velké černé bedny a dal se na odchod, "nebo všechny vaše cajky rozprodám na eBay."
"Já bych do něj radši moc neryl," ozval se Niall lehce vystrašeně, když se svým futrálem v náručí následoval černovlasého ven k dodávce, "víme, čeho je schopnej."
***
"Hlavně jeď opatrně," kladl mu na srdce kudrnáč.
"Tyvoe," odfrkl si Zayn, když usedal za volant "seš snad moje matka?!"
"Hele, o tvojí prdel starost nemam," protočil oči, "ale v tom kufru je moje bejby, chápeš? Takže si dej pořádnýho majzla, abys mojí Gibsonku dovezl v pořádku až do zkušebny, je ti to jasný?!" Zněl poněkud výhrůžně.
"Zazpívám jí na dobrou noc," zavtipkoval Zayn znuděně a nastartoval vůz.
"To bych ti radil," přikývl Harry s úšklebkem.
"Mimochodem," pronesl černovlásek ještě, "pozdravuj ode mě Laru s April," drze vyplázl jazyk a dříve, než mu kudrnáč stihl uštědřit jednu z dobře mířených ran či alespoň nadávek, zabouchl za sebou dveře a rozjel se pryč.
***
"Dvojitýho Jacka," vyřkl směrem k obsluze, když si lokty podepřel o barový pult. Dlaní si pročísl kučery a rozhlédl se po klubu. U jednoho ze stolů po levé straně na dálku zpozoroval Louise s Joelem, kteří vypadali, že nad něčím velmi horečnatě debatovali. Mírně se uchechtl, načež si k ústům přiložil sklenku s nazlátlým nápojem, která před ním před malým okamžikem přistála. Aniž by se o bar přestával opírat, otočil se k němu zády a s jasným úmyslem začal zrakem pročesávat houfy neznámých lidí. Pomalu ale jistě očima přecházel přes blízké i vzdálenější postavy, když jej vyrušila něčí dlaň přistanuvší mu na rameni. Poplašeně zamrkal a v mžiku svou pozornost na dotyčnou osobu upřel.
"Harry," oslovil jej Josh, "neviděl jsi Erin?"
"Erin?" vydechl kudrnáč mírně rozhozeně. Za boha nemohl přijít na to, proč ho náhlá a nečekaná přítomnost jeho přítele tak moc zaskočila. Nechápal své momentální rozpoložení, které ho nutilo cítit se zvláštním způsobem provinile. Svraštil obočí a pootevřel ústa. Proč jen si připadal, jako by byl právě nachytán, přistižen, v naprosto nepřípustné a nevhodné situaci?
"Hej, seš v pohodě?" prohlédl si ho zkoumavě bubeník.
"Jo jasně," zavrtěl hlavou, "hele Erin jsem neviděl, ani jsem nevěděl, že tu je."
"Děláš si prdel?" uchechtl se Josh. "Stála celou dobu přímo před tebou, v první řadě."
"Fakt?" podrbal se na zátylku, snažíce se vyznít co nejvíc zainteresovaně. Pravdou však bylo, že ho obsah tohoto rozhovoru ani v nejmenším nezajímal. Právě v tuto chvíli vnímal svého kamaráda jako někoho, kdo ho neuvěřitelně zdržuje, dokonce až obtěžuje.
"No jo," poplácal jej po zádech přátelsky, "kdyby skrz ty tvý hubený haksny nekoukala na mě, asi bych na tebe i žárlil."
"Super," utrousil s hraným úsměvem, zatímco se očima s největší nenápadností pokoušel pokračovat ve své předešlé činnosti. Ne příliš úspěšně, nutno podotknout.
"Hele, brácho," přiblížil se k němu Josh, "nehraj to na mě… Tak kde je?" Začal se rozhlížet po vzoru svého přítele.
"Erin jsem neviděl," odpověděl kudrnáč zcela rezolutně.
"Jo, to mi došlo," přitakal bubeník, "mam pocit, že si momentálně nevidíš dál než na špičku péra."
"Co?" zamračil se Harry a svůj pohled okamžitě stočil ke svému kamarádovi.
"Koho vyhlížíš?" zeptal se přímo.
"Nikoho nevyhlížím sakra," odsekl otráveně, zatímco svou mohutnou postavu obracel zpátky k baru.
"Buď dobrej," ušklíbl se, "Laru s April jsem viděl támhle," nadšeně si ukázal kamsi za záda, což kudrnáče nemělo ani tu nejmenší šanci zaujmout - alespoň pro tuto chvíli - a tak se dál soustředil na whiskey ve své sklence, "myslim, že si tě tu za chvíli najdou, neměj strach." Zdálo se, jako by se jej pokoušel uklidnit.
Harry zatnul čelist, několikrát se silně nadechl, načež zavřel oči a se sklenkou, kterou měl v dlani, neuváženě třískl o barovou desku tak, až její obsah mírně přetekl přes její okraj: "Do hajzlu," vyštěkl, "dejte mi se všema těma ženskejma už pokoj, fakt na to nemam náladu."
"Klid, brácho," pozoroval jej vyděšeně Josh, "co to do tebe vjelo?"
"Vůbec nic do mě nevjelo," zamračil se, "jenom mě kurevsky sere, jak máte všichni neskutečnou starost o to, kam a jestli vůbec někam strkám svýho ptáka."
"Nevim, jestli si to uvědomuješ," založil si ruce na prsou, "ale takhle sis nás vychoval."
"Jasně, takže si za to můžu sám?!" vytřeštil na svého kamaráda oči.
"De facto," přikývl bubeník.
"Fajn," odfrkl si kudrnáč znaveně, snaže se tak rozhovor úspěšně ukončit, neboť debaty na podobná témata začínal ze srdce nenávidět.
Ještě dřív, než se však stačil rádoby zdvořile rozloučit a nabubřele vyklidit prostor, naklonil se k němu Josh ještě blíž: "Ona je tady?"
"Kdo?" nakrčil obočí nechápavě, možná spíš ustrašeně.
"Vždyť víš," vydechl nedůtklivě.
"Říkal jsem ti, že jsem Erin neviděl," zopakoval nevrle.
"Tyvoe, Stylesi," povzdechl si Josh, "seš vážně tak dementní? Myslim tu… No dyť víš… Tu-"
"Nazdar hoši," objal je kdosi kolem ramen a hlavu vměstnal do prostoru mezi ně, "řešíte tu něco, o čem bych měl vědět?" Ptal se tajmeně a dychtivě zároveň.
"Jo," pronesl Harry, "zrovna tu řešíme to, jak vás mam pořád za prdelí."
"Jako sorry, kámo," zamrkal překvapeně blonďák, "ale rád bych společně zachlastal. Konečně," dodal významně.
"Zrovna teď?" promnul si spánky kudrnáč.
"No a proč ne?" zazubil se Niall.
Namísto odpovědi si kučeravý raději přiložil sklenku ke rtům, aby dopil zbytek zteplalé whiskey.
"Co jste tak zticha?" zamračil se blonďatý dotčeně.
"Neviděl jsi Erin?" odbočil Josh.
"Naposled jsem jí viděl pod pódiem," mávl rukou na vysvětlenou, "ale to bylo, když jsme ještě hráli."
Bubeník chápavě přikývl.
Niall si zkoumavě prohlédl oba své kamarády, načež si zkřížil ruce na prsou: "Proč mam kurva pocit, že jsem tu navíc?"
"Sakra, Nialle," povzdechl si Harry. "Ještě jednou toho dvojitýho Jacka," naklonil se přes bar k zrzavé servírce.
"Jde o to," spustil Josh, "že jsem tadyhle Harryho Píchače Roku Stylese načapal, jak tu někoho vyhlíží a-"
"Načapal prej," zabrblal si kudrnáč pod nos neslyšně, načež vzal mezi prsty před momentem objednanou skleničku s alkoholem. Několikrát jí lehce zavlnil ze strany na stranu, očima upřeně sledujíc pohyb zlatavé hladiny uvnitř. S povzdechem se znovu odvrátil od baru, aniž by vnímal, že ho jeho společníci napodobují. Neposlouchal jejich jistě velmi zajímavý dialog, který se dozajista netýkal ničeho jiného než jeho soukromých záležitostí, a jen rozmýšlel nad tím, proč mají lidé onu neutuchající, zcela vlezlou a všemi tak nenáviděnou potřebu vrtat se v životech druhých. Jazykem si přejel po vyprahlých rtech, zatímco se pomalu zaposlouchával do melodie, která vyplňovala zdánlivé ticho. Po tom, co jejich kapela opustila pódium, vzal si hudební doprovod na paškál sám Taylor, který byl na obdobné situace zvyklý. Příliš často se zde koncerty nekonaly, proto nebylo divu, že měl připravené velké množství převážně rockových playlistů, které jako kulisa pro ne příliš náročné publikum bohatě stačilo.
"…říkám ti, větší micku jsem snad ještě neviděl," zaslechl Harry útržek Niallova téměř až fanatického proslovu.
"To byla určitě Erin," vtipkoval Josh sebevědomě. Kudrnáč se decentně ušklíbl, načež upil svého nápoje.
"Nic proti, brácho," uchechtl se znalecky blonďák, "tvoje Erin je fakt kost, ale tamto… Říkám ti, vůbec bych se nedivil, kdyby se mi jenom zdála."
"No vidíš," uchechtl se kučeravý, "rozhodně bys o ní měl napsat song."
"Jak to doprdele myslíš?" rozhodil rukama.
"Ukaž mi, Nialle, na jednu holku," promluvil Harry mírně arogantně, zatímco jednu ruku zvedl vzhůru, aby s ní následně důležitě zašermoval, "která podle tebe není bohyně."
"Co tim chceš říct?" zamračil se oslovený dotčeně.
"No nic," nakrčil horní ret, "jenom to, že tě znám."
"To, že na každý ženský vidim něco pěknýho, to je jakože špatně nebo co?" zvlnil obočí v otázce.
"Když to řekneš takhle," zamyslel se nad záměrem, s kterým předešlou otázku svému příteli pokládal, "tak je to vlastně dost v pohodě."
"Dík," odsekl suše, "hele to je ona!" vyjekl nadšeně. Oba muži stočili své zvědavé pohledy k místu, na které blonďák vehementně mířil ukazováčkem.
"Vždyť říkám, je to Erin," šťouchl do něj Josh, "dík za uznání."
"Myslim tu vedle," protáhl znuděně, "počkej," zamyslel se, "odkdy má Erin ostřihaný vlasy?"
"Už celkem dlouho," pronesl prostě, "Nialle, furt nevim, kterou myslíš, žádnou bohyni nevidim."
"Tak se koukni pořádně," vybídl ho blonďatý.
"Seš na baculky?" ozval se konečně Harry, když zrakem spočinul na ženě, se kterou se bubeníkova přítelkyně vybavovala.
"Jaký baculky sakra?" vyprskl nasupeně blonďák. "Normální holka. Krev a mlíko. Ne jako ty vyzábliny, kterým bys i v tlustým vlněným svetru spolehlivě napočítal všechny žebra-"
"Počkej, to je fakt ona?" zamrkal překvapeně Josh.
"Zjevně," vydechl pobaveně kudrnáč.
"Tyvoe, má prdel jak tři dvory," zkonstatoval nemístně brunet.
"Seš fakt nechutnej, víš to?" sjel bubeníka pohoršeným pohledem.
"Je fakt, že jsem doteď neměl tušení, jakej typ žanskejch se ti přesně líbí," podrbal se na bradě Harry, "mně konkrétně tenhle typ holek nějak vyloženě nevadí, sám jsem takový taky měl - na pokusy víšco," vzpomínal, "nečum tak blbě, Joshi," okřikl bubeníka, "jsou fakt dobrý… I když se nezdaj, umí bejt vášnivý, je to s nima takový jinačí prostě. Sice se to nedá asi tak moc dobře zobecnit, měl jsem podobný asi jenom dvě… Ale upřímně, tahle je fakt pořádná," pokýval hlavou uznale, "brácho," šťouchl do Nialla loktem, "nic proti, ale podívej se na sebe. Taková," kývl k dívce, "jestli tě jednou zalehne, tak tě už nikdo nenajde-"
"Ta musí ty chlapy normálně absorbovat, jinak nevim," rozchechtal se Josh, "chápeš ne," bavil se nad vlastním vtipem, bohužel zcela sám, "jinak si nedovedu vysvětlit tu… Tu… Velikost?" Plácl se dlaní do stehna.
"Ste fakt hovada," povzdechl si blonďák, "buď užitečnej, když už seš takovej kretén," ušklíbl se ironicky směrem k Joshovi, "a koukej mě s ní seznámit."
"Proč kurva já?" zdál se být Niallovým přáním poněkud vystrašený.
"Ty idiote," otituloval jej blonďák, "tak seš uplně blbej a slepej k tomu? Baví se s tvojí holkou. A to znamená, že se nejspíš znaj, takže mě seznámíš přes Erin," popostrčil svého přítele od baru směrem, jakým bez jediného zaváhání sledoval dvojici konverzujících žen, "jdeš s náma?" Naklonil se k Harrymu, ale dříve, než kudrnáč stačil jakkoli zareagovat, odpověděl si sám: "Fajn," vydral ze sebe nepřítomně, "uvidíme se pozdějc."
***
"Ještě jednou?" otázala se rusovlasá servírka, když se natahovala pro prázdnou láhev od piva, jež ležela na baru před hnědovláskou. Reilly několikrát zamrkala, načež se otočila k obsluze. Rty semkla k sobě a krátce se zamyslela: "Co pije?" Zeptala se zvědavě a kývla směrem ke kučeravému muži, na kterého ještě před okamžikem pohlížela a který již očima opět dychtivě prozkoumával potemnělý klub.
Dívka svraštila čelo a kratičkým pohledem přes rameno se podívala, koho má její zákaznice na mysli, až pak promluvila: "Jacka Danielse. Dvojitýho."
"Dám si to samý," ušklíbla se brunetka, "a dvakrát," dodala ještě, když jej s nejvyšším zaujetím nepřestávala pozorovat, "koukám, že právě dopil." Slečna přikývla na důkaz porozumění.
Zatímco trpělivě čekala na svou objednávku, snažila se každé smítko času využít jakkoli konstruktivně, což nyní patrně znamenalo bezostyšné pozorování jejího kučeravého souseda. Mírně se podivila nad tím, že jí ještě nezaregistroval, i přestože mu celou dobu stála téměř před očima. Vlastně by stačilo, aby svou pozornost zaměřil zpět k baru - více vpravo - blíž ke stagi, kde měl onen barový pult menší výklenek, což ho tvarovalo do jakéhosi písmene L.
Kudrnáč namísto toho stále pobaveně sledoval dva muže, kteří před malým momentem nechali jeho osobu o samotě. Vlasy měl zčesané dozadu. Mohutná záda mírně hrbil, což mohlo vypovídat o tom, že měl jednu dlaň skrytou v kapse u kalhot, jak ostatně mívá zvykem. Druhou paži krčil a kdoví proč v prstech stále třímal prázdnou whiskovku. Patrně se čímsi velmi bavil, neboť ačkoliv stál zády k baru i k ní, nemohla přehlédnout to, jak pobaveně vrtěl hlavou, až mu smíchy cukala ramena. Zvědavě se zavrtěla a oči stočila směrem, jakým hleděl i kučeravý. Jeho kamarádi nyní postávali u dvou žen. Obě vypadaly velmi sympaticky, i když jistým způsobem komicky, neboť již na první pohled byl mezi nimi znatelný velký rozdíl. Zatímco drobounká dívka objímající se s mužem, kterého Reilly před nedávnem zahlédla za bicími, měla kratší plavé vlasy ostříhané do perfektního mikáda, druhá z dvojice byla prostorově výraznější nejen výškou, ale i co do šířky, a její vlasy v přítmí klubu nabíraly havraního odstínu. Blonďák se nesměle culil, zatímco za zády stydlivě mnul rukama. Menší brunet cosi hovořil, otráveně protáčel očima a rázně gestikuloval. Nad celou touto scénou se Reilly musela pousmát.
***
Pozoroval Nialla, který samou nervozitou přešlapoval na místě a s viditelnou nerudností útržkovitě koulel očima na znuděného Joshe. Tváře mu žhnuly na dálku a s jistotou opět koktal. Ten je marnej. Plácl se kudrnáč dlaní do čela a zklamaně a pobaveně zároveň zavrtěl hlavou. Tmavovlasá žena, spíš dívka, se na blonďáka roztomile zubila, až se jí v buclatých tvářích rýsovaly dolíčky, zatímco Erin pohledem zkoumavě těkala sem a tam.
"Někoho hledáš?" ozval se nezaujatě zničehonic kdosi vedle něho ihned potom, co byla jeho žebra konfrontována s decentním nárazem. Dříve než zrakem stihl zkontrolovat, o koho se jedná, uviděl dámskou ruku, která se sklenkou něčeho podobného, co měl před chvílí i on, mířila k té jeho. Usmál se, když uslyšel tlumené cinknutní.
"Mám dopito," pokrčil rameny a pozvedl svou skleničku vzhůru.
"To je zařízený," uchechtla se a zamávala mu s whiskovkou před očima, "dvojitej Jack?"
Pohled v mžiku stočil od sklenky k dívce, kterou poznal už dávno. Dalo by se říct, že ho ani nepřekvapila, neboť na podobný moment čekal bezmála celý večer. Vlastně nečekal na moment. Čekal na ni. A teď tu byla. Stála přímo u baru, o který se líně opírala bokem. Kučeravý se zájmem o krok couvl, aby se tak dostal na její úroveň. Dychtivě si jí prohlédl. Hlavu nakláněla mírně na stranu, díky čemuž dávala vyniknout nedbale smotanému jednoduchému copu, který jí kopíroval linii štíhlého krku. Zpod oválného výstřihu vytahaného tmavě šedého svetru, jehož rukávy měla ledabyle ohrnuté k loktům, jí vykukovaly ušlechtile vystouplé klíční kosti. Nohy oděné v černé látce velmi úzkých kalhot měla zkřížené. Zrakem se vrátil k jejímu obličeji. Zakousl se do rtu a na sucho polkl. V očích jí drze jiskřilo a ústa měla lehce pootevřená, zatímco k němu tázavě vzhlížela.
Mírně si odkašlala, krátce mrkla, lehce se naklonila k jeho uchu, načež nasadila ten nejpřitažlivější alt, kterým disponovala: "Koukáš na něco, co se ti líbí?"
Prudce se nadechl, když mu v reakci na to páteří projel nesnesitelně příjemný elektrizující pocit. Nezmohl se slova.
Vítězoslavně se uchechtla a konečně se od něho odtáhla. Sjela ho zvědavým pohledem a opětovně mu připomněla sklenku s alkoholem: "Tak vezmeš si to?" Nadzvedla obočí a pobaveně se ušklíbla.
"Už jsem našel," pohlédl k nabízené whiskovce, vzal ji mezi prsty, zatímco se s tou prázdnou otočil čelem k baru, aby ji na něj odložil.
"Cože?" zamrkala v nepochopení.
"Ptala ses, jestli někoho hledám," vysvětlil.
"A našels Jacka," přejela si jazykem po spodním rtu, "to budeš celej večer odpovídat s několikaminutovým zpožděním?"
"Ne," vydechl.
"To jsem ráda, celkem-"
"Já nehledal Jacka," skočil jí do řeči a zadíval se jí do očí.
Zamračila se, nakrčila horní ret a hraně se rozhlédla okolo: "Tak to je smůla, nikoho jinýho tu nevidim."
"A mimochodem," přiblížil se k ní nyní on, "jestli tě to zajímá, tak koukám na něco, co je fakt vražedně sexy."
Dlaní jej od sebe lehounce odstrčila, načež rozpačitě zavrtěla hlavou.
"Co ty tady?" zeptal se.
"Co by?" pokrčila rameny.
"Čekal bych tě někde v nějakým temným rohu, v obležení toho mála chlapů, co tu byli," protočil očima.
"Když chci, umim bejt neviditelná," pronesla velkolepě.
"Kecy," mávl rukou nepřítomně.
"Kromě toho," začala, "byli jsme snad domluvený, ne?"
Soustředěně se zamračil, načež k ní, ve snaze zjistit, jak to myslí, tázavě pohlédl.
Povzdechla si, dlaň mu chápavě položila na rameno a nespokojeně mlaskla: "Sám's přece říkal," zašeptala mu do ucha, "že se sejdem na baru, ne?"
"Tobě to fakt pálí," uznale pokýval hlavou, "Sherlocku."
"Nedělej, že víš, že jsem mluvila o tomhle," uchechtla se znuděně.
"Promiň," přimhouřil obočí nespokojeně, "ale ten kód v tý šifře byl natolik geniální, že na něj mohl přijít vážně jenom vyvolenej, takže-"
"Takže jsem takovej Neo?"
"Napadl mě spíš Harry Potter-"
"Neo je mistr," přerušila ho, "Poseru do toho vůbec nemotej, ten by byl bez všech okolo uplný hovno."
"To Neo taky, navíc," pozvedl ukazováček důležitě, "Posera je muj jmenovec, jestli ti to nedošlo."
"Ho-ho-ho," zasmála se hromově, "už jsem ti říkala, že seš egocentrický prase?"
"Víš, že ani nevim," podepřel si bradu v přemýšlení, "od tebe už jsem dostal takovejch titulů, že bych se nedivil, kdyby jo."
Zazubila se a spokojeně přikývla: "Jsem tvůj Neo, a proto jsem teď tady, Trinity."
"Víš, že Trinity byla do Nea zamilovaná?" naklonil se k ní.
"A?" nechápala, co tím chce říct.
"A Neo byl zamilovanej do Trinity," špitl jí do ucha.
"Matrixe jsem viděla," ujistila ho, "jestli narážíš na tohle… A jako! Moc se nelísej," plácla ho dlaní přes zadek, "čeká tě pořádná sprška." Zastříhala obočím a po jeho vzoru se otočila čelem k baru, lokty si zapíraje o dřevěnou desku.
"Jaká sprška?" zamračil se v otázce.
"Přišla jsem sem na koncert, vzpomínáš?" usmála se.
"Přišlas za mnou," protáhl samolibě.
"To, jestli jsem sem přišla na koncert-"
"Přišlas prostě za mnou," přerušil jí, "přiznej to."
"Kdybys mě nechal domluvit-" napomenula ho a botou mu cíleně šlápla na nohu.
"Au," zavyl bolestně.
"…Možná bysme se hnuli z místa," uchechtla se škodolibě.
"Poslouchám," sklopil poslušně hlavu.
"To, jestli jsem sem přišla na koncert nebo za tebou, se vzájemně nevylučuje," dořekla konečně.
"Takže?" vyzval ji, aby pokračovala.
"No," udělala dramatickou pauzu a usmála se nad tím, co se chystala říct, "měl bys vědět, žes byl trochu falešnej." Napjatě a plna očekávání sledovala mimiku a celkový výraz v jeho tváři, který z prvotní uvolněnosti pomalu ale jistě tuhl. Samozřejmě, že si vymýšlela. Byl to její záměr. Přes všechny zvukařovy nedostatky, i přes ne příliš ideální akustiku klubu, bylo jejich vystoupení více než povedené a její Motýlek byl zpěvák vyloženě perfektní. Chtěla ho pouze vyprovokovat a vidět jeho reakci na ne příliš kladné hodnocení něčeho, co dělá a má rád.
"Cos to řekla?" nakrčil obočí a konsternovaně proti ní vystrčil bradu.
"No víš," uhnula pohledem a prohlédla si netknutou whiskey ve své sklence, "jako místama se to fakt nedalo poslouchat," obrátila na něj hlavu a hravě se zazubila. Byla přesvědčená o tom, že s naprostou jistotou její bezpředmětnou kritiku dávno prokoukl.
"Tohle mi říkáš ty?!" namířil na ní prst pochybovačně.
"A jéje," povzdechla si, "koukám, že jsem asi nakopla vosí hnízdo."
"To bych teda kurva řekl," přeskočil mu samou hysterií hlas.
"No vidíš," ukázala na něj důležitě, "to je to, o čem mluvim."
"Ty, Reilly," začal opatrně, "chceš mě vážně nasrat?"
"Já myslim, že už se mi to povedlo, Harry," plácla dlaní o bar a vyplázla na něj jazyk.
"Když jsem nasranej," promlouval tiše, "tak se neznam."
"A tim mi chceš říct jako co?" olízla si rty.
"Taky bych ti mohl udělat něco," šeptal pomalu a s velkým důrazem, "co by se ti nemuselo líbit."
"Vyhrožuješ mi?" špitla nevinně.
"A je pravda," promlouval úžasně sametovým hlubokým chraplákem, "že ty mě doháníš k nepříčetnosti dost často."
"Myslim," hlesla chtivě, aniž by postřehla, že se tělem tiskne k Harrymu, "že by se mi to líbilo."
"Hm?" opřel se loktem o bar, dlaní si podložil hlavu a natočil se k ní čelem, čímž jejich těsnou blízkost přerušil.
"Myslim," vydechla, "že ať už bys mi chtěl udělat cokoliv," udělala k němu krok, jednu ruku lehce položenou na dřevěném pultu, zatímco konečky prstů té druhé mu hravě přejela po hrudníku až k pupíku, kde se zastavila, "určitě by se mi to líbilo." Pootevřela ústa a lačně si prohlédla jeho fascinované oči. Olízl si spodní ret, usmála se. Volnou paži jí ovinul okolo pasu a přitáhl si jí blíž ke svému pevnému osvalenému tělu. Už už se každý z nich natahoval pro polibek, když jí v kapse u kalhot zavibroval telefon. Na malou chvíli se zarazili a tázavě si hleděli do očí, když však vrnění neustávalo, otráveně protočila očima, nesouhlasně zaklonila hlavu a naštvaně mlaskla.
"Měla bys to zvednout," pobídl ji.
"Nechce se mi," řekla prostě.
"Nevim, jestli sis toho všimla," ušklíbl se, "ale ten telefon máš v kapse," kývl a pohled stočil dolů.
"Nevim, jestli sis toho všiml," zopakovala po něm, "ale jelikož je to moje kapsa, tak to moc dobře vim."
"A jelikož ti to drnčí zrovna v tý kapse," začal vysvětlovat, "a jelikož se právě dost natěsno hezky pěkně lísáš ke mně, drnčí mi ten telefon taky někde v oblasti rozkroku, no a řekněme-"
"Pochopila jsem," přitiskla mu dlaň na hrudník, "dej mi chvíli," poodstoupila od něj a zkontrolovala systematicky blikající display na svém černém HTC. Zamračila se, když na něm zaznamenala neznámé číslo. Se značnou nechutí nakrčila horní ret. Omluvně se podívala na kudrnáče, který jen trpělivě přikývl a chápavě mrkl, načež se nejbližší cestou rozešla stranou, aby co nejrychleji vyřídila svůj hovor.

POKRAČOVÁNÍ

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.